1

مجلس سنای آمریکا سد بزرگ ارزهای دیجیتال؛ بالاخره چه خواهد شد؟

بازدید 315

صنعت رمزنگاری بهترین لحظه تاریخی را برای تغییر گفتمان در مورد ارزهای دیجیتال و شهرت آن به یک بخش فناوری پیشرفته و موفق در اختیار دارد.

همه گیر ویروس کرونا مطمئناً دیجیتالی شدن بنگاه های اقتصاد دیجیتالی را در سرتاسر جهان تسریع کرده است و بحث در مورد آینده خدمات مالی دیجیتال را باز می کند و اینکه آیا اقتصاد ما باید از لحاظ مالی بیت کوین و سایر دارایی های دیجیتال دفاع کند؟!

در این مقاله که در وبسایت کوین تلگراف منتشر شده است قصد داریم به بررسی دقیق تر این موضوع بپردازیم و اینکه آیا بالاخره مجلس سنا با دیجیتالی شدن اقتصاد موافقت خواهد کرد یا خیر؟!
با این حال ، با وجود وحشتی که ما با آن روبرو هستیم که صنایع ما همچنان رنج می برند . بر اساس داده های اخیرا از شاخص اعتماد مصرف کننده ، انتظار می رود صنعت پرداخت دیجیتال رشد خیره کننده ای داشته است. داده های اطمینان مصرف کننده با رسیدن به سطح سه ماهه بالا در ماه گذشته ، 12.1 از 85.9 در ماه مه به 98.1 در ماه ژوئن جهش کردند.
ماه گذشته وقتی کمیته امور بانکی ، مسکن و شهرسازی مجلس سنا جلسه مجازی خود را برگزار کرد ، با عنوان “رقمی کردن پول و پرداخت ها” ، این گفتگو در درجه اول حول محورهای موضوعات ذیل آمد و اینکه آیا اقتصاد ما برای ارز دیجیتال بانک مرکزی آمریكا آماده است یا خیر؟
همه چیز به این دو نکته رسیدگی شده است که سناتور مایک کراپو ، رئیس کمیته ، جمهوری خواه از آیداهو ، توضیح داد که بخش مالی ما به “قوانین جاده” احتیاج دارد ، در حالی که سناتور شرود براون ، دموکرات از اوهایو ، این سؤال را مطرح کرد: “چرا ما روی سیستم های بانکی خود به فناوری بزرگ اعتماد خواهیم کرد؟”

1- قوانین جاده
وقتی این مسئله به این نتیجه می رسد که آیا ما به یک دلار دیجیتال نیاز داریم یا نه ، من برخی از نکات بحث و گفتگو را در طول جلسه بررسی کردم و ضمن اعتقاد به ادامه خود مبنی بر تأمین مالی غیر متمرکز فقط بر نیاز به CBDC (بانک مرکزی ارزهای دیجیتال) تأکید کردم.
دلار دیجیتالی ، برای افرادی که فاقد اعتبار حقیقی هستند ، یک نوع اعتبار الکترونیکی است که فقط در رایانه ها وجود خواهد داشت ، اما مانند یک دلار فیات سنتی ، مصرف کنندگان و مشاغل می توانند از آن برای پرداخت یکدیگر استفاده کنند.
بیانیه های آغازین جلسه دادرسی ژوئن با سناتور کراپو آغاز شد و از شاهدان دعوت کرد تا بحث کنند که چرا یک CBDC (بانک مرکزی ارزهای دیجیتال) اکنون بیش از هر زمان دیگری ضروری است.
سناتور قصد داشت به موارد ذیل پاسخی شفاف ارائه کنند:

1- تلاش هایی که توسط گروه های مختلف در زمینه توسعه پول و پرداخت دیجیتال انجام می شود.

2- طراحی ، ملاحظات عملیاتی و ریسک در توسعه آنها تا چه حدی سنجیده شده است؟

3- چه مشکلات خاصی CBDC (بانک مرکزی ارزهای دیجیتال) باید حل کند که در حال حاضر وجود ندارد یا نمی تواند با توجه به نوآوری هزینه های پرداخت که قبلاً تکمیل شده یا در حال انجام است برطرف شود؟

4- قوانین جاده باید چه مواردی باشند؟

چالش سنای آمریکا با ارزهای دیجیتال

با این حال ، سناتور براون با تردید در واگذاری شرکت های بزرگ فنآوری به مدیریت سیستم مالی ما ، حتی در یک دنیای دیجیتال ، پیگیری های بسیاری کرد. سناتور براون با شناخت پیشرفت های دیجیتالی ، نگرانی های خود را در مورد حمایت از مصرف کننده و فراهم آوردن دسترسی برابر به خدمات مالی ، تقویت و حمایت از گزینه پیشنهادی خود را تقویت کردو اینگونه عنوان کرد که : بانکداری برای همه قانون است!
به گفته سناتور براون ، این جایگزین به همه آمریکایی ها امکان می دهد حساب های بانکی با هزینه صفر را در دفاتر پست ، ایالات متحده یا بانک ها باز کنند و مستقیماً به سیستم فدرال رزرو متصل شوند. او همچنین اعلام کرد:
“بانکداری برای همه به معنای افزایش هزینه های پرداخت چک نیست ! دیگر نمی خواهید تا روز چهارشنبه منتظر بمانید تا از پولی که در روز جمعه به شما پرداخت شده استفاده کنید.”

2- آنچه که باید از بازارهای بین المللی یاد بگیریم
در حالی که اقتصاد آمریکا در مقایسه با سایر اقتصادها یکی از بیشترین نفوذ در سیستم های پرداخت دیجیتال را دارد باز هم به نظر می رسد چین در تصویب پول دیجیتالی و رمزنگاری در اقتصاد خود پیشتاز است.
بعد از سیزدهمین کنگره ملی مردم و کنفرانس سیاسی مردم چین ، قانون جدیدی را برای محافظت از حقوق مدنی وراثت ، ازدواج ، دارایی ، شخصیت ، قرارداد و نقض تصویب نگردید.
با اجرای قانون در تاریخ 1 ژانویه 2021 ، قانون جدید ارث نه تنها بیت کوین را به عنوان یک دارایی که می تواند به ارث برسد ، بلکه همچنین به شهروندان چین اجازه می دهد تا رمز و اعتبار خود و سایر دارایی های دیجیتال را به وراث خود منتقل کنند.
دولت چین همچنین یک سکه دیجیتالی را گردآوری کرده است که به نظر می رسد پیشنهادهای دیجیتالی گروه علی بابا و هلدینگ Tencent را به چالش بکشد. دلیل این امر این است که کنترل بهتر سیستم های مالی که در حال حاضر با یوان امکان پذیر نیست را قادر می سازد. اجرای مقیاس بزرگ سکه در سال 2022 به صورت رسمی آغاز می شود.
اگر بخواهیم مقایسه کنیم ، پیچیدگی اقتصاد اتحادیه اروپا و روند قانون گذاری آن تمایل دارد مانع از اجرای هر قانون مشترک شود و چین را از پیش روی بازی قرار دهد. در تلاش برای پرداختن به فرصت ها و از بین بردن فرصت های احتمالی ، بسیاری از کشورهای عضو در حال حاضر شروع به توسعه CBDC های اختصاصی به طور جداگانه کرده اند.
در ماه ژوئن ، انجمن بانكداری ایتالیا یا ABI اعلام كرد ، مایل است از اجرای یك ارز دیجیتالی از سوی بانک مرکزی اروپا پشتیبانی و راهنمایی كند. در تاریخ 18 ژوئن ، وب سایت ABI ابراز کرد که دستورالعمل های حاکم بر موقعیت خود در مورد ارز دیجیتال و CBDCs را تصویب کرده است.
در مورد کشورهای عضو اتحادیه اروپا مانند آلمان ، اسپانیا و فرانسه که عضو هیئت مدیره ثبات مالی نیز هستند ، تنظیم کننده هایی را برای نظارت بر بازار ارزهای دیجیتال در مناطق مربوطه خود تعیین کرده اند. هیئت مدیره یک نهاد بین المللی است که از مؤسسات مالی ، مانند بانک های مرکزی و تنظیم کننده ها تشکیل شده و توصیه های مقررات را صادر می کند.
با این وجود هنوز شکافی وجود دارد که می تواند در اینجا پر شود. اگر اتحادیه اروپا بتواند از پله های چین پیروی کند ، هنوز می تواند جایی برای یک قانون منسجم حاکم بر منطقه باشد که به کاهش این عدم قطعیت نظارتی کمک کند. به نظر می رسد که در مقایسه با دیگر رقبا در منطقه ، انگلستان رویکردی سنجیده دارد. در حالی که هیچ قانونی در مورد ارزهای رمزنگاری وجود ندارد ، درآمد و گمرک بریتانیا و ملکه آن ودستورالعملهای مربوط به درمان مالیات برای ارزهای رمزنگاری شده را منتشر کرده است.

3- حرکت بعدی چه خواهد بود؟ آیا DeFi باعث انفجار محبوبیت ارزهای دیجیتال می شود؟

ارز DeFi، محبوب بعدی؟!

در حال حاضر ، به نظر می رسد که وضعیت صنایع مالی آمریکا در تحقق مزیت “حرکت اول” توسط تنظیم کننده ها در این “مردد” باقی مانده است. هیچ کس نمی خواهد اولین کسی باشد که CBDC را راه اندازی می کند و با اشتباهات روبرو می شود. هیچ فرقی با سیستم دادگاه حقوقی نیست که بخواهد در مورد یک پرونده خاص از ترس از قضاوت در مورد آنچه می تواند یک تصمیم برجسته باشد ، تصمیم گرفته شود.
اما این به دلیل ترس خود تنظیم کننده ها است که مانع از تحقق بخش های مالی و چشم انداز پول دیجیتال به پتانسیل واقعی آن شده است. من قبلاً این را گفتم و ادامه خواهم داد كه پول دیجیتالی و فضای كوچك زنجیره ای همچنان پراکنده باقی خواهد ماند مگر اینکه دستورالعمل های مشخص و منابع آموزشی در دسترس قرار گرفته باشد تا مقامات اقتصادهای مختلف بتوانند مناسب ترین تصمیمات را قبل از سال 2021 اتخاذ کنند.
با این حال ، بدون در نظر گرفتن هایپ های که برای  DeFi  رخ می دهد و قول های امیدوارکننده از نشانه های منتخب ، بزرگترین موانع برای بازیکنانی که در حاشیه حضور دارند ، نوسانات قیمت ها ، نگرانی های مربوط به دستکاری بازار و عدم وجود اصول برای سنجش ارزش مناسب است. اگر موسسات بزرگتر علاقه خود را نشان دهند و آن را به عنوان یک روش منظم از سرمایه گذاری در نظر بگیرند ، می توان این نگرانی ها را کاهش داد.
هنوز پیچ و خم های حقوقی و مالی زیادی برای به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال در کشور های دنیا به خصوص ایالت متحده آمریکا وجود دارد با این حال این رفتار های ضد و نقیض فقط منجر به محبوبیت بیشتر ارزهای دیجیتال خواهد شد ، آیا شما موافق هستید؟ منتظر دیدگاه‌ها و نظرات ارزشمند شما هستیم.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
⚜️The Wise Owl Trader ⚜️
کانال تلگرام: جغد خردمند

نظرات کاربران

 •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. منصور قندی گفت:

  خدا قوت .

  در اینکه آینده مبادلات مالی دنیا به سمت دیجیتالی شدن پیش میره و تکنولوژی بلاکچین جزء لاینفک زندگی بشر خواهد بود ، شکی نیست.
  ارزهای دیجیتال که اصطلاح اشتباه رایجی هست برای واژه درست و دقیق رمزارزها ، می تواند با تکیه بر مزیت های فوق مثل : محرمانگی، غیرمتمرکز بودن، سرعت بالا، کارمزد پایین، غیر قابل جعل و کلاهبرداری، بدون استهلاک، حافظ محیط زیست، غیر قابل تحریم و ….جایگاه خوبی در زمان حال حاضر و آینده زندگی انسان داشته باشد.
  علاوه بر همه مزیت های فوق به دلیل اینکه پشتوانه رمزارزها، مردم هستند خاصیت ضد تورمی و محبوبیت اون بیشتر قابل لمس خواهد بود.
  اصولا نمی توان با تکنولوژی جنگید . این مقاومت ها راه به جایی نخواهد برد و آینده در دستان رمز ارزها خواهد بود.

بیشتر بخوانید