0

بلاکتوپیا و توکن بلاک چیست؟

بازدید 310

بلاکتوپیا یک برج واقعیت مجازی بر بستر بلاک چین و از دسته پروژه های متاورس و واقعیت مجازی به حساب می آید این پروژه بر روی شبکه پالیگان راه اندازی شده است و انتظار می رود تجربه جدیدی از واقعیت مجازی را برای پروژه های متاورس رقم بزند. ایده این پروژه ، راه‌اندازی یک مرکز آموزشی-سرگرمی (Edutainment) برای همه کاربران در هر سطحی از دانش رمزنگاری است.

بلاکتوپیا هنوز به‌صورت کامل راه‌اندازی نشده، اما طبق مستندات پروژه، درآمدزایی، بازی و خلق کردن، ۴ ستون اصلی این پروژه هستند. بلاکتوپیا را می‌توانید شبیه یک مرکز آموزشی بزرگ در نظر بگیرید، که کاربران می‌توانند در آن در زمینه فناوری بلاکچین و دنیای کریپتو آموزش ببینند.

از فرصت‌های درآمدزایی موجود در این پروژه، می‌توان به خرید املاک‌هایی تحت عنوان Bloks نام برد. مالکان می‌توانند این املاک را بفروشند، آن‌ها را برای مدتی طولانی یا برای برگزاری رویدادهای چند ساعته، به دیگر کاربران اجاره دهند. مکان‌های اولیه شامل طبقات ۱، ۶ و ۲۱ است که پورتال فروش زمین آن‌ها در آینده‌ای نه چندان دور باز می‌شود. امکان درآمدزایی منفعل، تبلیغات و کسب سود از طریق استیکینگ توکن BLOK هم فراهم است. سایت بلاک توپیا از ۶استخر مختلف برای سپرده‌گذاری توکن بلاک و کسب درصد سود سالانه ۲۰ تا ۶۰ درصد رونمایی کرده است؛ البته در حال حاضر این استخرها فعال نیستند.

توکن مالکیت املاک و مستغلات در بلاکتوپیا، REBLOK نام دارد که نوعی توکن بی‌همتا (NFT) است. این املاک می‌توانند تنها یک مالک یا چندین مالک داشته باشند. توکن یکتای ADBLOK هم به‌منظور ایجاد جریان درآمد از طریق تبلیغات در متاورس بلاکتوپیا عرضه می‌شود.

بخشی از درآمد حاصل از تبلیغات به هولدرهای رمزارز بومی متاورس یعنی BLOK تعلق می‌گیرد. برندها، شرکت و اینفلوئنسرها می‌توانند از طریق بلاکتوپیا تبلیغ کرده و درآمدزایی کنند. REBLOK و ADBLOK را می‌توانید به‌وسیله رمزارز BLOK تهیه کنید. همه بلاک‌هایی که از فروش اولیه املاک به‌دست می‌آیند، به منظور کاهش موجودی کل توکن سوزانده می‌شوند.

رمزارز BLOK:

توکن بومی پلتفرم بلاکتوپیا BLOK نام دارد و به هودلرهای این توکن بلاکتوپیان (Bloktopians) گفته می‌شود.

از جمله کاربرد های توکن Blok  می‌توان به عنوان پول نقد در این پروژه دانست. مالکان این رمز ارز می‌توانند از این توکن برای خرید کالاها و محصولات بازار بلاکتوپیا (Bloktopia Marketplace) استفاده کنند.

طبق نقشه راه، این بازار در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ راه‌اندازی خواهد شد.

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید