1

کاردانو در مسیری جدید؛ پروژه بزرگ شلی بالاخره شروع شد

بازدید 570

هنگامی که کاردانو در سال 2017 راه اندازی شد، در یک نقطه از زمان با انتشار Byron 9 ، لایه ارزش پروتکل کاردانو و پایه این ارز محبوبدر جامعه ارزهای دیجیتال سرچشمه گرفت.در مقابل، انتقال بسیار پیش بینی شده به شلی یک روند تدریجی بوده است ، که شامل سالها فعالیت در پشت صحنه ، تقریباً 80 مقاله تحقیقاتی توسط نوابغ این حوزه و تکرارهای متعدد آزمایش شده است.
نسخه اصلی شبکه شلی به دنبال هاردفورک کاردانو ، امروز به صورت زنده آغاز خواهد شد. این انتقال نشان دهنده تغییر اساسی در ایالت کاردانو است که با تمرکززدایی و سقوط مشخص خواهد شد ، پیش از نقطه عطف بعدی ما از قابلیت های قرارداد هوشمند.
در این مقاله که توسط انجمن رسمی کاردانو منتشر شده است،  یک سری مطالب – چه مکتوب و چه تصویری – جایی است که ما می خواهیم جنبه های مختلفی از نقش شلی را بررسی کنیم. در اینجا ، ما یک سطح عالی از شلی را ارائه می دهیم ، تأثیر آن را در شبکه کاردانو توضیح می دهیم ، و در مورد معنای ذینفعان در اکوسیستم کاردانو توضیحات خلاصه و مفیدی ارائه می دهیم.

شلی دقیقا چه چیزی را می خواهد ارائه دهد؟
پروتکل کاردانو به مراتب بیشتر از یک ارزش است ، و تحول آن یعنی شلی گام بعدی در ساخت کاردانو به سیستم عامل اجتماعی و مالی آینده است.
مهمترین تغییری که از راه اندازی شلی ایجاد می شود ، عدم تمرکز بلاک چین کاردانو خواهد بود. کاردانو 50-100 برابر غیر متمرکز تر از سایر شبکه های پیشرو بلاک چین خواهد بود و تا حداکثر 1000 استخر جمع آوری نقش فعالی در اجماع و حکمرانی خواهد داشت که نهایتا موجب بالا رفتن مقبولیت این ارزدیجیتال خواهد شد.
همچنین شلی از ورود 60 جایزه و استخر سهام در شبکه اصلی خبر می دهد. دارندگان کاردانو می توانند برای اولین بار سهام خود را به استخرها واگذار كنند و برای شركت در اجماع بلاک چین کاردانو از این رو پاداش منفعل بدست آورند .
انتقال کاردانو از بایرون به شلی چگونه خواهد بود؟
انتقال از بایرون به شلی از طریق ترکیب هاردفورک IOHK انجام خواهد شد ، ابزاری که امکان ترکیب پی در پی از دو پروتکل اساسی کاردانو را فراهم می کند.
برای جامعه وسیع این یک فرآیند روان و راحت اجرا می شود. با این حال ، در عمل ، انتقال به شلی نیاز به جابجایی نسخه قدیمی پروتکل اجماع کاردانو به نسخه جدیدتر دارد.
این فرآیند کاملاً تخصصی ، که توسط معمار ارشد فنی IOHK ، دانکن کووتز اینگونه توصیف شده است که “برنامه نویسی هاسکل به عنوان کوهنوردی آزاد” ، یکی از مهمترین رویدادهایی است که تا به امروز در بلاک چین روی داده است.

در طی کل فرآیند ، ترکیب سازنده هاردفورک و سایر ماژول های گسسته در پشت صحنه کار کرده اند تا از انتقال منظم از بایرون به شلی اطمینان حاصل کنند.
بنابراین ، در حالی که این انتقال واقعاً یک هاردفورک اساسی است ، بسیاری از ذینفعان جامعه کاردانو از بزرگی تغییراتی که در کاردانو رخ می دهد ، آگاه نیستند! با این وجود ، بسته به نقش آنها ، تغییر ذاتی عمل می تواند برای ذینفعان ایجاد شود و به بررسی این موارد می پردازیم.
1- چه قابلیت هایی شلی برای توسعه دهندگان فراهم می‌کند؟
برای جامعه توسعه دهندگان ، شلی فرصت های جدیدی را برای مشارکت در توسعه کاردانو ارائه می دهد. تمرکز اصلی در مورد استکینگ می باشد ، مانند نصب و راه اندازی یک نود ، ثبت کلید سهام شما و سایر عملیات استخر سهام.
با این حال ، شلی همچنین مرحله را برای یک شبکه کاردانو کاملاً توزیع و مقیاس پذیر تعیین می کند ، که فرصت های جدیدی را برای ساخت و استقرار برنامه های غیرمتمرکز DApps باز خواهد کرد و توسعه دهندگان می توانند با نصب یک نود اکنون برای ورود DApps آماده شوند

 

2- چه قابلیت های ویژه ای شلی برای دارندگان کاردانو فراهم می کند؟
شلی برای بسیاری از شرکت کنندگان در اکوسیستم کاردانو ، از جمله دارندگان این ارزدیجیتال ، روندی عمیق خواهد بود.
اگر علاقه مند به واگذاری سهام خود هستید ، که همه دارندگان کاردانو را ترغیب به انجام آن می کنند ، باید در حساب کاربری Staking Rewards در Cardano.org بررسی کنید. در اینجا ، شما می توانید پاداش سالانه سرمایه گذاری خود را تخمین بزنید.
پروژه بزرگ شلی بالاخره راه افتاد و اما و اگر های بسیاری دارد اما در این بین مهم ترین سوال اینجاست که آیا کاردانو می تواند در چند ماه آینده به روند رو به رشد خود ادامه دهد؟! آیا شلی قدرت سکوی پرتاب شدن کاردانو را دارد؟

〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
⚜️The Wise Owl Trader ⚜️
کانال تلگرام: جغد خردمند

برچسب‌ها:, ,

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. منصور قندی گفت:

    یکی از بهترین ارزهای دیجیتال حال حاضر که در یکسال گذشته پیشرفت شگرفی داشته، کاردانو هست. ارزی با اصالت ژاپنی به هدایت دانشمندی متبحر به نام چارلز هاسکینسون که اتفاقا خودش یکی از ۸ نفر بنیانگذار اصلی ارز دیجیتال اتریوم هم بوده.

بیشتر بخوانید