0

تعداد صرافی های دارک نت،هر روز بیشتر از دیروز

بازدید 325

تمامی تراکنش هایی که در فضای دارک نت (Darknet) صورت می گیرد کمک شایانی برای اکوسیستم بیت کوین هستند. در اصل اگر بخواهیم تصور کنیم چنین تراکنش هایی نباید در این فضا صورت بگیرد کاملا غیر قابل متمرکز بودن بیت کوین و دیگر رمزارزها زیر سوال می رود! سال‌ها پس از Silk Road که اولین مورد استفاده تجارت الکترونیکی بیت کوین بود، تراکنش‌های دارک نت با استفاده از ارزهای دجیتال در حال رشد هستند و این رویه با افزایش صرافی ها در این فضا باعث پررنگ تر شدن تراکنش های ارزهای دیجیتال خواهد شد.
براساس گزارشی از Bitfury’s Crystal Blockchain، مقدار بیت کوین هایی که نهاد های دارک نت ارسال و دریافت کرده‌اند در سال ۲۰۲۰ افزایش یافته است. برای مثال در ۳ ماهه اول ۲۰۱۷، بیت کوین های ارسال شده به نهادهای دارک نت ۸۵ میلیون دلار و در ۳ ماهه اول ۲۰۲۰ ۴۱۱ میلیون دلار بوده است،‌ چیزی بیش از ۳۸۰ درصد. بیت کوین دریافتی از نهادهای دارک نت، در مدت مشابه ۳۴۰ درصد مشابه افزایش داشته است.
با این حال به نقل از وبسایت ambcrypto نهادهای واسطه‌ای که در این تراکنش استفاده شده به طور قابل توجهی تغییر کرده اند. تراکنش‌های دارک نت به هر دو صورت انجام می‌شوند، تقویم امسال، شاهد افت شدیدی در استفاده از صرافی‌ها بدون نیاز به تأیید هویت داشت و از ۷۶ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۴۵ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید. از طرف دیگر صرافی‌هایی با لزوم تأیید هویت تنها برای بیت کوین دریافت شده از نهادهای دارک نت، از ۱۴ درصد در سال ۲۰۱۷ به ۲۹ درصد در سال ۲۰۲۰ افزایش داشته‌اند.
دلیل این حرکت مخالف این است که به علت الزامات FATF صرافی‌های جدید بیشتری مراحل تایید هویت را انجام می‌دهند.

سوالی مهم؛ کدام صرافی ها بیشترین حجم تراکنش را در دارک نت دارند؟

در حالی که در سطح آن، حرکتی از صرافی‌های بدون نیاز به تأیید هویت به سوی شرکت کننرگان بازاری با الزامات تأیید هویت انجام شده است، به نظر می‌رسد که اکثر صرافی‌ها مشتریانی دارند که در دارک نت فعالیت می‌کنند.
جان جفریس تحلیلگر ارشد مالی CipherTrace در گفتگو با AMBCrypto اظهار داشت كه بسیاری از صرافی‌های با سوابق ضعیف، به دریافت وجوه غیرقانونی و پرخطرتر تمایل دارند. صحبت جفریس در مورد تعداد معدودی از صرافی‌ها نبود، بلکه منظور پی بیش از یک سوم آنها است.

گزارشی که اخیرا توسط CryptoComp با استفاده از داده های CipherTrace انجام داده، نشان می‌دهد که ۳۸ درصد از صرافی‌ها بیش از یک چهارم از تراکنش‌هایشان را با “نهادهای پرخطر” انجام داده‌اند. معیارهای مورد استفاده برای تعیین موافقت و ریسک تراکنش و تعیین میزان تعامل صرافی با نهادهای پرخظر عبارتند از: روش های تعیین هویت KYCضد پولشویی، نظارت بر تراکنش‌های روی زنجیره‌ای ، امتیاز ریسک در KYC، امتیاز ریسک تعامل و نظارت بر ترید.

نظر شما چیست؟ آیا رونق گرفتن ارزهای دیجیتال در فضای دارک نت باعث رشد آن خواهد شد؟ یا مقبولیت خود را در میان مردم از دست خواهد داد؟ لطفا با نظرات خوب خود با ما در ارتباط باشید و از تخفیف های گروه VIP مجموعه‌ی جغد خردمند بهره‌مند گردید.

〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
⚜️The Wise Owl Trader ⚜️
کانال تلگرام: جغد خردمند

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید