0

به‌روزرسانی شبکه کاردانو توسط هاردفورک شلی

بازدید 1039

براساس گزارش سایت کریپتو نیوز در روز 29 جولای بالاخره هاردفورک شلی شبکه کاردانو را بروزرسانی خواهد کرد. موسس کاردانو چارلز هاسکینسون اعلام کرده است که تیم IOHK تا دقیقه آخر کار کرده است و سرانجام فرایند به روزرسانی هاردفورک شلی را آغاز کرده است. هنوز هم IOHK به آزمایشات خود در هفته جاری ادامه خواهد داد ، با این وجود احتمال لغو آن در روز دوشنبه هم به گوش می رسد. به هر حال تیم IOHK در مصاحبه اخیر خود اعلام کرده:

” ما اکنون شمارش معکوس ۴ روزه خود برای هاردفورک از بایرون به شلی را شروع کرده‌ایم. آخرین فرصت ما برای لغو این هاردفورک روز دوشنبه خواهد بود. طی آخر هفته جاری، مهندسان و تیم کنترل کیفیت ۷۲ ساعت بی‌وقفه کار خواهند کرد تا تمام نکات لازم را انجام دهند.”

هرچند، همان‌طور که هاسکینسون نیز به آن اشاره کرده است، تمام موارد در حال حاضر گویای عرضه موفقیت آمیز هستند. تیم هریسون رییس بخش بازاریابی و ارتباطات IOHK نیز در خصوص اقدامات چند روز آخر و فرایند عرضه اظهارنظر کرده است. همانطور که هریسون بیان کرده است، هفته آخر همانند “کوه کندن” و شامل آخرین به‌روزرسانی نرم افزار کیف پول ADA و نودها و بهبود عملکرد آنها بوده است.

روز گذشته IOHK بار دیگر شبکه آزمایشی جدیدی بر اساس کاندیدای نسخه جدید (MC3) عرضه کرد. چندین استخر استیکینگ به شبکه آزمایشی MC3 ملحق شدند و طبق گفته هریسون به نظر می‌رسد که این نسخه همان نسخه‌ای است که به شبکه اصلی راه می‌یابد و در دسترس صرافی‌ها برای آزمایش قرار خواهد گرفت.

 آخرین مرحله قبل از عرضه شلی

فرایند به روزرسانی بدین منظور طراحی شده است تا گویای رویکرد نظارتی درون زنجیره‌ای آتی ولتر (Voltaire) باشد. فرایند به‌روزرسانی کد همانند سیستم رای‌گیری اجرا می‌شود. طبق گفته‌ هریسون، اولین مرحله، پروپوزال روز گذشته است. این پروپوزال برای پیاده‌سازی باید تایید شود. این دومین مرحله به‌روزرسانی است. هریسون گفته است:

طی این مدت، ما هم‌چنین می‌توانیم الحاقیه‌هایی به پروپوزال اولیه اضافه کنیم. بنابراین می‌خواهیم از این دوره نهایت بهره را ببریم. طی آخر هفته جاری، آلن و تیم کنترل کیفیت به علاوه تسترهای داوطلب، کاندیدای شبکه اصلی را محک خواهند زد. ما آخرین آزمایش‌های لازم و تحلیل‌های عملکرد را انجام خواهیم داد. ما ارتقای عملکرد را طی این زمان نظیر بهبود استفاده از CPU را انتظار داریم.

در صورت لزوم، IOHK نسخه جدیدی عرضه یا فرایند عرضه را لغو خواهد کرد. طبق گفته هریسون، IOHK از مداخله در عرضه و به تعویق انداختن دوره بعدی نمی‌ترسد.

پروتکل انتقال تا تاریخ ۲۷ جولای از این موضوع پشتیبانی خواهد کرد. بنابراین تا آن زمان، نودها را می‌توان با تنظیمات جدید ریبوت و آماده تولید بلاک کرد. بدین ترتیب، مرحله سوم “رای اعتماد” خواهد بود که طی آن هاردفورک کامبینیتور فعال می‌شود.

در مرحله سوم و آخر شاهد فعال شدن هاردفورک کامبینیتور خواهیم بود و انتقال در ابتدای دوره بعدی در تاریخ ۲۹ جولای انجام خواهد شد. پس از آن شلی را خواهیم داشت.

در پایان سوال اینجاست که اولا آیا واقعا 29 جولای هاردفورک شلی رخ خواهد داد؟! آیا این آپدیت بزرگ باعث جهش کاردانو خواهد شد؟، نظر شما چیست؟با ارسال نظر و دیدگاه خود با ما در ارتباط باشید و از جوایز و تخفیف‌های گروه جغد خردمند بهره‌مند گردید.

〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
⚜️The Wise Owl Trader ⚜️
کانال تلگرام: جغد خردمند

نظرات کاربران

  •  چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  •  چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیشتر بخوانید